19 Haz 2011

Sisters of the Moon Çizimleri

Image and video hosting by TinyPic

Kapağını görüp beğenip, aldığım kitabın seri olduğunu bilmiyordum. Sonrasında meraktan dur ya öbür kitabı da alayım, diğerini diye diye seriye bağlandım. Daha yazarı yazıyor halen 10. kitapta. Bizde 7. çıkmak üzere yanılmıyorsam.

Neyse konu öteki dünyadan gelen 3 peri kız kardeşin hikayesi. Bunlar iki dünyayı mahvedecek ruh mühürlerini şeytanların ve cinlerin eline geçmemesi için savaş veriyorlar.

Image and video hosting by TinyPic
Cadı olan ve benim favorim kız kardeş Camille havalı, fetiş giyinmekten hoşlanan aynı anda 3 adamla beraber olan (adamlarda adam hani:) en büyük kardeş. Tarzının hastasıyım. Korseler, şifon etekler, yüksek topuklar, pahalı iç çamaşırları, gecelikler...
Image and video hosting by TinyPic
Ortanca kardeş Delilah kedi kız. İlerleyen kitaplarda başka dönüşümünü göreceğiz. Ödha insan ajanı Chase ve birde likantrop Zach arasında gidip geliyor ama bence Zach taş, boşver Chase'i. Tarzı Camille'nin aksine rahat ve spor. Motorcu botları, kot ve bluzlar.

Image and video hosting by TinyPic

Menolly ise vampir küçük kardeş. Casusluk yaparken kaza eseri sadist vampir Dredge'nin eline düşer ve işkence edilerek vampir yapılır. Menolly biseksüel daha doğru dürüst birinide bulamadı, yeni çıkacak kitapta umuyoruz birini bulacağını. Tarzı siyah deri pantolonlar, koyu renkler tabi. Birde örgü kızıl saçlarındaki boncuklar.
Image and video hosting by TinyPic
Evin diğer yaşayanları Iris ve minik gargoyle Maggie. Irıs evdeki işleri yapan Talon-haltija. Küçücük, güzel ve ortaçağ kıyafetleri giyen, sihirler yapan kızların eli ayağı denecek bir hatun, Maggie ise yazarın bir arkadaşının kedisinden ilham alıp yazdığı, ilk kitabın sonunda kurtardıkları gargoyle.

Her kitap üç kardeşten birinin ağzından yazılıyor ve serüven ona göre gidiyor. Eğlenceli kafa dağıtmak için okumaya birebir. Birde bu serilerde öyle bir durum oluşuyor ki, karakterlere alışıyorsunuz. Ve ben dayanamayıp çizimlerini yaptım :)

Yakında serinin adamlarını da çizeyim bari, onlarda çok enteresan tipler :)

Image and video hosting by TinyPic

2 yorum:

  1. dün bitirdim ilk kitabı gerçekten harika *-* en kısa zamanda ikincisini de alacağımdır *-*

    madem bunları beğendin diyerekten bir serinin önermesini yapayım sana bi de :D Cassandra Clare'in Kemikler Şehri, Küller Şehri, Camlar şehri ve Düşmüş Melekler Şehri (2 kitap daha gelicek). Bir de buna paralel giden yeni bi seri başladı onda sadece Otomatik Melek var şuanda ;)

    YanıtlaSil
  2. Fertility Hollis; evet ileri bölümlerde dahada heyecanlı hale geliyor. Geçen bu çizimleri yazara yolladım, çok beğendi ya, yazar çok samimi bir kadın.
    Bu arada önerdiğin seri dikkatimi çekti bir sonraki kitap alış verişimde mutlaka edineyim, teşekkürler ^.^

    YanıtlaSil

sadece blog reklamlarını yapmak için gelenler lütfen yorum bırakmasın, o tip yorumları görüp yayınlamama kararı aldım.

onun dışında bloğuma uğrayıp, yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim ^_^