28 Nis 2013

Mim!
Meldacığım sağ olsun bana bir sürü mim göndermişti. Bugün dedim onları yapmaya başlayayım. 

Yukarıdaki minnoş kızın resmini kullanıp, hakkımızdaki 11 gerçeği yazıp 11 soruya cevap verip, 11 soru soruyormuşuz. Çok zor beee! ben yapabildiğim kadarını yapayım :)

11 gerçek kısmına gelelim önce;

1. Prag'a halen gidemedim. 

2. saçlarım mavi değil. her gün boyamakla boyamamak arasında mekik dokuyorum. bunun nedeni uzun zamandan sonra ilk defa tam manasıyla sağlıklı bir şekilde uzadı saçlarım. şimdi boyamaya kalkarsam hepsi yine yanık yanık ve plastik görünüme kavuşacak. mavi saçı da kısa istemiyorum, upuzun olacak. ah yaa ne vardı biz de Karou gibi kolyenin taşlarından birini tutup dilek dileseydik ve saçlarımız masmavi çıksaydı. 

3. çok fazla insanlarla samimi olamıyorum. 

4. orta çağ ile ilgili olan her şeye varım, lakin orta çağda yaşamak ister miydin neseler tek kelimeyle HAYIR! derdim. hatta geçmiş hiçbir çağda yaşamak istemezdim. 

5. burada değil de başka bir ülkede doğma şansım olsaydı düşünmeden Norveç'i seçerdim. Refah düzeyi süper bir ülke ve insanlar harika yaşıyorlar. Tek dertleri fantastik her şey, tarih ve orta çağ festivalleri. 

6. çocuklar başka gerçeğim de yok 6 ile sınırlı kalsın :)

gelelim Melda'nın sorularınaaa 

 1. Favori dizi/film/kitap karakterlerin kimler?
Dizi karakterlerim Lorelai Gilmore. yıllardır halen en favorim o hatun. 

Kitap karakterlerim; günlerdir başınızı tam manasıyla yediğim duman ve kemiğin kızı Karou

Film karakterleri Eowyn tabisi :)

2. Biriyle tanışmak için ilk söyleyeceğin cümle ne olurdu?
merhaba :) 3. Çocukluğunda hiç evden kaçtın mı? yok ya aklıma bile gelmedi açıkçası :) 

4. Hiç celebrity crush'ın oldu mu, odanın duvarlarına posterlerini astığın, dergilerden resimlerini kesip dolaplarına yapıştırdığın bi ünlü oldu mu? 
olmaz mı dolu :) en büyük hayranlığım Jhonny Deep'tir. sonra Alesssandro Del Piero'ydu eskiden ama oda yaşlandı. bir ara Duman severdim, halen severim ama aşk olarak değil :) bide Marilyn Manson var tabii

5. İzlemediğin/dinlemediğin/okumadığın için utanç duyduğun filmler/diziler/sanatçılar/gruplar/kitaplar hangileri?
olmaz mı dolu. ince ince saymayayım kapatır gidersiniz bloğumu :) ama en çok Şibumi'yi halen okumadığıma ve Breaking Bad'i izleyemediğime yanarım.

6. Eğer gece yolda yürürken takip edildiğini hissedersen ne yaparsın?
Gece zaten yolda yalnız yürümemeye çalışıyorum mümkün mertebe, korkuyorum ciddi anlamda ya.

7. En sevdiğin grubun konserindeyken solist seni sahneye davet edip istediğin şarkıyı söyleyebilirsin dese hangi şarkıyı söylerdin?
Mesela Eddie Vedder ile Black söylesem kötü mü olur? (çok iyi olmaz ama Eddie ile bad sesimle Ankaranın Bağlarını bile söylemeye varım)

8. Hiç arkadaşların tarafından yargılanıp dışlandın mı?
evet, hemde baya baya dışlandım, başkalarının hatta beni tanımayan insanların sözüne inanıp dışladılar kenafirler. ha şimdi hepsi sürünüyor orası ayrı tabiii :)

9. Yıl 1855. Nerede, ne yapıyor olmayı isterdin?

Amerika'dan İngiltere'ye gelen Londra sosyetelerinde boy gösteren Amerikan varislerinden olmak hiç fena değil aslında :)
 10. Hayatının geri kalanını Mars'ta yaşamak ister miydin? yaşamak istediğim yerlere gittim de Mars kaldı :) 

11. Yerinde olmak istediğin ünlü biri var mı? yok vallahi böyle iyiyim (aklına gelmedi)

 11 soru ise hiç aklıma gelmedi arkadaşlar.

 gel gelelim Melda'nın ikinci mimine. sevmediğimiz dizi karakterleri. öncelikle GOT ile başlayayım. Sansa Stark ve anası. allahım ne gerizekalı kadınlarsınız siz öyle. Eddark Stark'a yazık olmuş resmen. zaten o hatunu Misfits'de de sevmezdim. sonra tabii Coffri. piçliği tam manasıyla yapıyor mal.

sonra tabii True Blood'a geçip Sookie demesem ölürüm. tam bir öküz ya. ki kitaplardaki Sookie daha iyiymiş. ne kafaya Anna Paguin'i yapmışlar halen anlam veremiyorum. Yeşim ablaya benziyor diye seveyim dedim oda olmadı. hele cadılar sezonunda Eric'i mundar ettin ya kızım sen gözümde hiç yerin yok artık. Türk dizilerindeki uyuz hatun karakterleri bile bu kadınlar daha iyi. ayrıca sarı saçın yakıştığı dünyadaki en son insan sensin bacım.

yine bir vampir dizisi The Vampire Diaries Stephan. başından beridir sinir oluyorum adama ya. yüzünden tam kıroluk akıyor şıpır şıpır. orada Damon varken, Klaus varken senin işin ne?
aynı zamanda Nina Dobrev'i sevsem de Elena karakterine kılım. tam beyinsiz ya. hele kitapta daha kötü. ikide bir ölüyor. ve cadı kız Boonie. kitapta çok cool bir karakterken, dizide ezikler kraliçesi.

ve hususi olarak sinir olduğum ne oynasa sevmediğim oyuncu ise Phoebe Tonkin. kıza Vampir Akademisinde Rose'u oynayacak haberleri çıktığında bir sinir oldum ondan sonra toparlayamadık. hoş şimdi seçilen Rose'dan daha iyiymiş orası ayrı. ama onda da meyil vardı hani oynamak için. her oynadığı dizideki karakterlerde Rose havası gördük.

buda bu kadar arkadaşlar, yapmak isteyen varsa kapsın mimleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sadece blog reklamlarını yapmak için gelenler lütfen yorum bırakmasın, o tip yorumları görüp yayınlamama kararı aldım.

onun dışında bloğuma uğrayıp, yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim ^_^