22 Ara 2014

Gözyaşları eşliğinde bir The Last GoodbyeVe sonunda izledik. 
O büyük gün geldiğinde Zeyneple evden çıkarken heyecanlıydık. Biz erkenden gittik ki, yer bulma sorunu olmasın. Giderken benim karnım ağrıyordu, ellerim buz kesmişti. Hiçbir sınava girerken bu kadar heyecanlanmadım. 
Sinemaya gittik full sıra! üüüüüü diye sinirlenmeye başlamıştım ki, neredeyse %90'ı Müzeyyen için gelmiş sıra bekliyor. Sevinçten uçtum. Biletimizi aldık daha erkendi, Orta Dünya kafeye gittik. Birer çay söyledik deliler gibi heyecanlıydık. Heyecanlı ve çok mutlu. Aşağıdaki halimiz. Zey Orta Dünya selfisi de yaptı askdkfl 


Sonra benim başıma ağrı girdi heyecandan, allatan Zey'de ilaç vardı yoksa yanmıştım. Her şeyimiz tamam girdik sinemaya yerlerimizi aldık. Gelenlerin çoğu askerdi asjdkf

Şu kadar söyleyeyim ben filmlerde falan çok fazla ağlayan biri değilim -o kore dizileri sayılmıyor dimi- ama sinemadan panda gibi salya sümük ayrıldık. Film bitti One Last Goodbye'da o sketchler nasıl güzeldi. Millet tak! ışıklar yandı çekti gitti. Biz temizlik görevlileri ile çıktık salonu kapattık neredeyse. Açık söylemek gerekirse ben filmi beğendim. O Tauriel cadısına rağmen beğendim. Onlara takılıp beğenmedim diyenleri anlamıyorum. 

Hele sonunda LOTR göndermelerinde istemsizce ağladım. 
Exteded'i çıksa da Hobbit&LOTR hafta sonu yapsak 3 gün Orta Dünyaya doysak diyorduk yine Orta Dünya kafede yemek yerken. 


Hayır bu denli laf edenlerin şıkır şıkır Tauriel neyim olarak galalarda boy göstermesi acayip sinirimi zıplatıyor. Zaten o gala olayına girmeyeceğim ışığı gören bütün alakasızlar gitmiş. 
Sonra da çıkıp bana o bütçeyi verin daha iyisini çekeyim bişeye benzemiyor diyor. Ya sabır sen daha doğru dürüst elf cosplayi yapamıyorsun ne filmi? 

Filmde benim de bu ne ya saçmalamışsın dediğim çok şey var. Tauriel & Kili olayı mesela. Legolas çok rahatsız etmedi, tek rahatsız eden adamın olgunlaşmış olması ve bunun göz tırmalamasıydı. Babası zaten taşlar ötesi acayip bişey o başka postun konusu. 

 O değil bu son olması içimi acıtıyor herkes gibi. Christopher nolur izin ver diye diye bir hal oldum. Silmarillion çekilse ne biçim yerim yalan değil. Yaşlılığımda bile giderim heyecanlanırım. 


Şu hayatta var olmuş olmasına en çok şükrettiğim insanlardansın Tolkien. 

Sanırım bir süre her postun altına The Last Goodbye koyup bezdireceğim sori. 

Hadi izleyip bir kere daha ağlayalım.

2 yorum:

 1. Tauriel konusu beni de çok sinir etmişti, hala da ediyor. Kadının varlığını geçtim -ayspoilerolacakamanapayım- Kili'nin ölümünün sırf şu kadın yüzünden değiştirilmesi sinirime dokundu. Onun dışında saçma olduğunu düşündüğüm birkaç yer de var ama geyik yapıp geçtim çoğu zaman :D

  Silmarillion'a izin çıksa ne güzel olur, zira veda edesi gelmiyor insanın... Gerçi, ben bu veda olayını hala kabullenemedim. Sanki seneye de devam edecekmiş gibi hissediyorum. İşin garibi, Orta-Dünya kapılarının kapandığını biliyorum ama kendimi nasıl oranın bir parçası olarak hissediyorsam artık; bir türlü veda edemedim, etmeyeceğim de sanırım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koskoca kralı değil de saçma sapan bir elf kızı için ölmesi cinnet geçiresiydi evet. Hele Bilbo ağlıyorken öte tarafta bu salak Tauriel'e geçip “If this is love, I do not want it. Take it from me. Please. Why does it hurt so much?” repliğini söyletmesi bence filmin en kötü yanıydı. Tauriel olmadı olamadı. Her yanından yapmacıklık fışkırdı.

   Veda etmediğimiz gibi bence Extendedı çıksın önce Hobbit sonra LOTR yapıp duracağız, zira Aragorn'u ve diğerlerini acayip ötesi özledim. :)

   Sil

sadece blog reklamlarını yapmak için gelenler lütfen yorum bırakmasın, o tip yorumları görüp yayınlamama kararı aldım.

onun dışında bloğuma uğrayıp, yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim ^_^