8 Tem 2015

DIY Iron Throne


Valar Morghulis!

Eveeeet bir delice projeyi bitirmiş bulunmaktayım. Bunda abarttım ama, kendimi aşmaya çalıştım. Gerçi bence kendimi aşarsam Art Doll olayında aşabilirim. Eğer onu yaparsam cidden kendimi tebrik edeceğim. Zira taht o kadar yapılmayacak bir şey değildi. Ha ciddi emek ve sabır gerektiriyor. Kaç kere bozduğumu söyleyemeyeceğim. 

Normal replica'sını gördüğümden beridir yapılabilir mi acaba diyordum. Sonra şu arkadaşın yaptığını görünce heyecanlandım, yapabilir miyim diye. Yapılıyor ama onun hızlandırılmış çekimi 3-4 gün sürüyor. Polimer Kil ve aliminyum folyo ile çalıştım. Önce 1 gün uğraşırım diyordum ama her bölgesi için 1 gün uğraştım. Kılıç yapmaktan fenalıklar geldi. 
Üst kılıçları ve bazı bölgeleri yapıp ön pişirim yaptım önce. Maalesef üstleri yandı. Çünkü sevgili anneciğim "yarım saat pişireceksin" demişti. O kadar şey pişiren bendeniz bilmiyormuş, hiçbir yanma deneyimi yaşamamış gibi ona uydum ve üstünden Dracarys geçmiş gibi oldu. 
Yani arkadaşlar çooook düşük ayarda ve en fazla 10 dakika pişecek. 
Yoksa Dracarys ergeni size uğruyor ashdjf

Neyse tekrar baştan yanan kısmı çıkarıp devam ettim. Ben artık o kadar bakmaktan ve araştırmaktan çorba olmuştum ki, yanlara dik dik kılıç koymuşum. Sonradan gerçeğinde olmadığını fark edince keseyim mi diye düşündüm ama böyle daha çok sevdim. Aman ya gerçeği bana uysun eheheh Arkası çok uğraştırdı. 3 kere bozdum, baştan yaptım. O alt kısımlar cinnet geçirtti kesin bilgi. 


Bu şöyle tam görebilmeniz için attığım video. Dön kızım şöyle göster kendini pozu :)


Mumluk olarak kullanır mıyım? Eveeet!
Artık tüm kitapları pdf okumayı bırakıp edinme zamanı geldi bence. Ciddi ayıp bana, bir kısımı zaten Game Of Thrones köşesi yapmam gerekli. Figür almak istiyorum zira. 


Böyle bir taht macerası sona erdi. Yazarı anlıyorum, ne çektiyse bundan, onu bunu öldürüyor, haklı ya yesinler birbirlerini :)

Çok beğenildi, yani düşünün hiçbir şeyi beğenmeyen tipik bir başak burcu babam bile "ahiiiiy çok güzel olmuş" dediyse tamamdır asjdjfk9 yorum:

 1. Mumluk olarak mükemmel olmuş ya bayıldım, Ankara'yı ziyaret etmem lazım en kısa zamanda, evini basacağım yaptığın her şeyi gözlerimle göreceğim bi de yanaklarını sıkarım muhtemelen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bekleriz şekerim, az kaldı bir iki seneye artık Ayvalığa da gelirsiniz :)

   Sil
 2. Süper olmuş :) Çok daha fazla yapıp İnternette satabilirsin bence ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, yaptıklarımı satmayı düşünüyorum kaming suuun :)

   Sil
 3. Helal valla, aştın sen kendini ^_^ Yaptığın o küçük hatalar özgünlük katıyor zaten, birebir aynı olmasın canım :)

  YanıtlaSil
 4. wuhuuu harika olmuş !! Yazıyı okumadan alttaki resme baksaydım diziden taht görüntüsü derdim :)

  YanıtlaSil
 5. Her seferinde daha da aşıyorsun. Harika olmuş. :) Sevgiler. #SerdarOnTheRoad

  YanıtlaSil

sadece blog reklamlarını yapmak için gelenler lütfen yorum bırakmasın, o tip yorumları görüp yayınlamama kararı aldım.

onun dışında bloğuma uğrayıp, yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim ^_^