27 Ara 2016

Wishlist


Şimdi bakarken Winter is Coming niye yazmışsam dedim. Winter geldi bile. 

Bu mermerimsi mavi arka plana hayranım. Onun sayesinde sulu boya kağıdını sevmeye başladım. 

Bu sene böyle ekoseli bir ayakkabı alacaktım ama olmadi. Yılbaşı geçse bile alacağım ama. Kırmızı elbise olayı tamam ama çok tatlı bir tane aldım ama yemeği çok abarttigim için o da seneye :))

Bu sene kişisel olarak bence güzeldi. Ama dünyaya bakınca sürekli yok olsam buradan yaaaa diye düşündüm. 

Insanlar vs demeyeceğim çünkü artık tamamen kabuğuma çekildim. Yüz yüze görüşmediğim insanlara çok yakın davranmayacagim artık, bu sene öğrendiğim şey bu oldu. İnsanların hayatina çok girmeyeceğim. 

Bu sene onemli bir karar aldım. Bunu başarırsam hayatta en çok yapmayı istediğim şeylere başlayacağım. Pratikte kolay gibi duruyor ama teoriye geçirmek olayın en önemli kısmı ki, benim gibi asosyal biri için çok büyük olay. 
Bu konuda bana yardım edecek birilerine ihtiyacım yok değil çünkü kesin kendi kendimi yapamayacağıma ikna etmeye başlarım. Yaparım bunu.

Bunu açarsak, hani Raflarin Arasindan'da ünlü kitabevlerini falan yazıp duruyorum ya, işte oralara gitmek. Yılbaşında Avrupadaki ve en önemlisi de Prag'daki noel pazarlarina gitmek. Casa del Arbor'daki salıncağa binmek. Ölüdenizde yamaç paraşütü olayi. Güney kore'de Han nehri kıyısında gezinmek, kimchi yemek, orada bir markete girip Ramen yemek, Jeju'ya gitmek, bir ton kozmetik mağazasına gitmek.
Avrupada satolari gezmek. Karnaval zamanı Venedik'e gitmek.
Nordik Simit'in kuzey isiklari turuna akmistim resmen ona da gitmeyi istiyorum.
Matamata, Hobbit evlerini söylemeyeyim bile
Dünyayı gezmeyi değil, dünyanın güzel yerlerini gezmeyi istiyorum.
Ama işte bunu yapmak için asosyalligi yenmem gerek.

Yıllardır Prag'a benim dışımda herkes gitti. Prag'in artık mimari yapılarını ezberleyecegim. Ama ben daha evimden Kizilay'a giderken kalp krizleri, histeriler yasarken Prag nasıl olacak?


Prag sketchbookumu aldım kendime yılbaşı hediyesi olarak. Moleskine'in art plus defterlerini tavsiye ederim. Yalnız bu defterleri aldiktan sonra çizmeye cekinirsin. Bir de sayfaları koymadığı için o da problem. Belki bunu yine uzay defteri yapabilirim. Ya da urban sketch defteri de olabilir.
O değil Canson'un defterleri en güzeli.
 Hem hafif hem aquarel kağıt bu. Instagramda rus illustratorlar harika seyahat defterleri yapiyorlar. Ben de başlayacağım.
Prag'in görmeyi istediğim yerlerini çizeceğim. Simdilik aşağıdaki gibi iğrenç şeyler ciziyorum ama iyi olabilirim.Gittiğin yerlerde, yol olayinda, tatillerde çok harika insanlarla tanisabiliyorsun. Yazın teknedeki o harika cift mesela. Bayılmışım.
Ben ilk başta muhtemelen turlarla gidebilirim. Onun için o kadar çok seyahat kitabı aldim ki.
Özellikle fotoğraf makinesini kaybeden Ayşe teyze ilham oldu. Seni yeneceğim asosyallik!

Bu sene seyahat ve aşk wishlistimin tepesinde. Tabii ikisini de asosyalligimi yenersem elde edebilirim gibi geliyor.

Diğer isteklerim de öncelikle minnak bir kediiiiiii
Sonrasında artık art stüdyo olarak kullanabileceğim bir oda. O kadar zorlanmaya başladım ciddi yer sıkıntısı çekiyorum. Bir sürü kitaba ek bir de bir sürü boya, defter eklendi.
Ikea'nın masası, masa lambası ve sallanan koltuğunu direkt alacağım.

Ayni zamanda bu sene kesin alacaklarım da gorsellerde :))


Kesin alacağım sanatsal malzemeler bunlar. Kuru boya istiyorum ama Faber Castell'e elveda diyebilirim çünkü ekstra pahalandi. En çok kullandığım Zig Clean Color Real Brush pen'in Anka Sanatta setini gördüm onu da edinmem şart.
Ecoline'in sıvı sulu boyalari ile büyük aşk yaşıyorum. Tabii onun da serisi tamamlanacak. 
Yazım iğrenç olduğu için duzeltme olayina girdim ve oradan da kaligrafiye goz diktim. Dolma kalem ile yazmak hayalim. 
Bir de Luke's kupasi var tabii.


Bu sene cilt bakımına sardim bir de. Ve kore bakım ürünlerine. Bu listelediğim ürünlerin hepsini istiyorum. Yalnız cilt bakımı önemliymiş şimdiye kadar yüzümü yıkayıp, makyaj sonrası makyajı cikarmaktan başka şey yapmiyordum. Sonra neden cildim kötülesti. 
Korelileri seçmemin nedeni kadın erkek hepsinin bu konuya meraklı olması ve bu konudaki yeniliklerin onlarin başının altindan çıkması. 
Ben eldeki ıvır zıvır Garnier ürünleri ile ve kendi yaptığım maskelerle değişim yaşadım, bu ürünlerle estetik ameliyat geçirdim sayarım asdgf 

Kitap olarak Hep kitap'tan cikan İşte serisi ve Yapı Kredi yayinlarinin yeni Harry Potter kitapları, yine ressamlarin hayatlarını incelediği kitaplar. Bilimum sanat ve çizim kitapları istiyorum.

En önemlisi de uçurumun kıyısında gibi görünen hayatlarımızın düzelmesi, çok aşırı mutluken gündeme bakıp mutsuzluktan ölmeyecegimiz bir yıl olsun. 

Yukarıdaki çizimi dün gece yaptım. Sulu boya ile bu kiz çizimlerini daha güzel bir şekilde karıştırmak istiyorum. Mimari'ye de el atıp bir kızın evini dünyasını ele alan çizimler yapmak istiyorum. Evet biraz puuung özentisi olacak ama onun yaptığı eve hayranım. 

Böyle. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sadece blog reklamlarını yapmak için gelenler lütfen yorum bırakmasın, o tip yorumları görüp yayınlamama kararı aldım.

onun dışında bloğuma uğrayıp, yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim ^_^