28 Haz 2017

Igloo


Geçen gün klasik bunalım olayimdayken, bir anda benim ölmeden önce yapmak istediklerim var diye kafamda şimşekler çaktı. 
Bunlardan ilki tabii Prag. Onu saymıyorum. 
Ama bir diğeri Lapland'a gitmek, orada Igloo otellerden birinde kalmak. Camdan igloo şeklinde kabinleri ısıtmalı olduğu için, kar yağsa bile camlardan eriyor. Evet o oteller dünyanın en pahalı destinasyonlarindan. Ama umurumda değil. İşe girerim, kredi çekip onu öderim yine de giderim.

İki tane gözüme kestirdiğim otel var. Biri uber lüks, digerinin de ondan kalir yani yok.
Golden Crown Levin Iglut ve Kakslauttanen Arctic Resort
Bu otellere gitmeyi isterseniz Nisan sonunda hemen bakmaya başlayın.  Simdi mesela dolmuş tüm igloo'larBu tatilde Husky çiftliğine gidebilir, Ren geyikleri ve Huskylerle ile kayabilir, Ren geyiği ile sürüş sertifikası alabilirsiniz. Şaman çadırlarında krep yayip Sami şarkıları dinleyebilirsiniz.
Kuzey Kutup Dairesini geçtiğiniz için Kuzey Kutup Geçiş Sertifikasi da alıyorsunuz. Buz Otel, Buz kilise bana saçma geldi onlara gitmem mesela asd. En heyecanla gideceğim yer de Santa Claus Village.
Noel babaya gider sarılırım çocuk gibi 😂
Bir sürü kartpostal atarım.

Buraya gitmek için booking'den rezervasyon yaptırmalı bir tatil olacak çünkü turlar saçma salak yerlere götürüyorlar.
Misal hicbiri igloo otelde konaklamiyor. Tamam kac tane deli o otelde dört güne bir dünya parayı sayacak ki, onlar da haklı.


Lutfen yapayım. Bir tane daha çooook istediğim bir yer var ve orası icin de kredi çekmem şart ama onu söylemem.  Onu da cidden yapinca görürsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sadece blog reklamlarını yapmak için gelenler lütfen yorum bırakmasın, o tip yorumları görüp yayınlamama kararı aldım.

onun dışında bloğuma uğrayıp, yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim ^_^